Dask Sigortası

Dask Sigorta için Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sigorta şirketleri arasında en uygun fiyatlar, hızlı geri dönüş ve müşteri odaklı hizmet için! Zorunlu deprem sigortanızı (Dask) yaptırın,afetler karşısında konutunuzu güvenceye alın!

Neleri Kapsar?

Deprem sırasında oluşabilecek mali hasarları karşılar.

Deprem nedeniyle konutunuzun kullanılamaması durumunda size destek olur.

Depremde meydana gelen yapısal sorunların iyileştirilmesini.

Merak Ettikleriniz

Dask Sigortası

DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) kâr amacı gütmeyen ve işlerini sigorta tekniklerine uygun olarak gerçekleştirip yöneten bir kurumdur. Bu kurum 7 kişilik bir heyet tarafından yönetilir. DASK’ın denetimi ise Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılır.

Ülken Sigorta olarak DASK poliçelerinin oluşturulması noktasında sizlere; hızlı, güvenli ve hep iletişimde kalarak yardımcı oluyoruz.

Dask Sigortası Nedir?

DASK Sigortası en kısa tanımıyla: Deprem sonrasında oluşabilecek zararlara karşı yaptırılan sigortaya denir. 17 Ağustos 1999 depreminden sonra, ülkemizde zorunlu doğal afet sigortası kanunu ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin deprem bölgesinde olması nedeni ile de deprem sigortası yaptırmak zorunlu hale getirilmiştir. DASK’ın asıl amacı deprem esnasında ya da deprem sonrasında meydana gelebilecek olası yangın, tsunami, yer kayması ve infilak gibi olayların sebep olabileceği maddi zararları, sigorta poliçesinde yer alan maddeler kapsamında nakit olarak karşılamaktır. Bu durumda binanın bir kısmı da zarar görse tamamı da zarar görse zarar karşılanır ve ödeme gerçekleştirilir. DASK’ın amaçlarını daha detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

Daskın Amaçları Nedir?

DASK sigortasının zorunlu olarak yaptırılmasında aşağıdaki maddeler amaçlanır;

  1. Ülkemizdeki sağlıklı yapılaşmaya katkıda bulunmak.
  2. Bütün konutları depreme karşı güvence altına almak.
  3. Devletin, depremden kaynaklanan giderlerini azaltmak ve aynı zamanda oluşabilecek hasarlar için bir fon oluşturmak.
  4. Mali hasarların yükünü paylaşmak.
  5. Toplumumuzun genelindeki sigorta bilincinin gelişimine katkıda bulunmak.

Siz de hemen DASK sorgulama ve DASK prim hesaplama işlemlerinizi Ülken Sigorta aracılığıyla ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Hızlı, güvenli ve ücretsiz bir şekilde teklif almak için online web sitemiz üzerinden işlem yapabilir veya ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.